Cztery kroki do bezpiecznego kredytu online dla zadłużonych.

Home / Cztery kroki do bezpiecznego kredytu online dla zadłużonych.

kredyty online dla zadłużonych

Czy każdemu potrzebny jest kolejny kredyt dla zadłużonych online? Czy następne zobowiązanie nie przyczyni się do pogłębienia problemów finansowych? Jak pożyczać będąc zadłużonym, by nie pogrążyć się w zaległościach w spłacie? To pytania, na które odpowiedź jest jedna: celem kredytu powinno być uregulowanie wszystkich zaległości. Tylko to będzie w stanie rozwiązać problemy, uwolnić od długów, przywrócić płynność finansową i zacząć gromadzić oszczędności.

1. Jak wygląda moja sytuacja finansowa?

Pierwszym krokiem jest dokładna analiza finansów. Mamy na myśli podsumowanie i pogrupowanie wszystkich zobowiązań, a także wskazanie wszystkich miesięcznych wydatków oraz dochodów. Stworzenie takiego zestawienia pozwoli ocenić, czy sytuacja naprawdę prezentuje się tak źle, czy może zaległości w spłacie są wynikiem nieumiejętnego zarządzania swoimi finansami. Analiza pozwoli upewnić się, że kolejne zobowiązanie może pomóc.

2. Planowanie, planowanie i jeszcze raz planowanie

Mowa tutaj o planowani zakupów, planowaniu budżetu na cały tydzień, miesiąc i rok. Istotne jest przeliczenie dochodów, podsumowanie wydatków na dany miesiąc i sprawdzenie, czy możliwe jest uzyskanie nawet niewielkich oszczędności.

3. Ustalenie priorytetów i celów kredytu online dla zadłużonych

Nawet przy małym zadłużeniu nadrzędnym celem powinno być spłacenie wszystkich zobowiązań i dążenie do wolności finansowej. Kredyt online dla zadłużonych może pomóc w rozwiązaniu problemu z zadłużeniami stanowiąc niejako alternatywę dla konsolidacji, jednak należy ustalić, że uzyskane pieniądze w całości zostaną przeznaczone na spłacenie zadłużeń.

4. Wybranie oferty dopasowanej do indywidualnej sytuacji

Zaciągnięcie zobowiązania na spłacenie długów nie będzie pomocne, jeśli ustalona miesięczna rata będzie zbyt wysoka. Efekt pozostanie taki sam – problem w spłacie prowadzący do zaległości kończący się zadłużeniem. Niezbędne jest wybranie takiej propozycji, które będzie atrakcyjna nie tylko pod względem oprocentowania, ale również pozostałych warunków. Według raportu Fundacji Kroneneberga przy Citi Handlowy aż 19 proc. ankietowanych przegląda umowę tylko pobieżnie.1 Warto unikać tego błędu i poświęcić czas na dokładne zapoznanie się z wszystkimi warunkami

1http://www.citibank.pl/poland/kronenberg/polish/files/141203_fk_swieta_za_chwilowke.pdf