Czy do wzięcia pożyczki wymagane jest konto osobiste?

Home / Czy do wzięcia pożyczki wymagane jest konto osobiste?

Wiele instytucji bankowych wymaga posiadania konta do uzyskania pożyczki. Nie jest to jednak działanie jednorodne, gdyż niektóre z firm nie wymagają tego od swoich klientów. Wzięcie takiej pożyczki jest niezwykle popularne wśród instytucji pozabankowych, których nie obowiązuje ta sama zasada, co w przypadku banków.

Po co komu konto osobiste?

Konto osobiste jest dodatkiem do kredytu bankowego dlatego, że bank chce w jakiś sposób przywiązać do siebie klienta. To typowe zagranie marketingowe, które jest w stu procentach przygotowane dla dobra banku.

Warto zwrócić uwagę, że konto osobiste nie jest wymagane do otrzymania pożyczki. Pieniądze można by mieć na własnym koncie i nie przejmować się niczym. Jednak instytucje bankowe bardzo często odmawiają pożyczki bez konta osobistego i decydują się na zaoferowanie tego „bonusowego” rozwiązania.

Zalety pożyczki bez konta osobistego

Jakie są zatem zalety pożyczki bez konta osobistego? Przede wszystkim jest ona dużo wygodniejsza. Jeśli konsument nie ma konta w danym banku, a wymogiem dla otrzymania wsparcia finansowego jest założenie konta, to nie tylko trwa to więcej czasu, ale i wymaga większej ilości formalności.

Co więcej, konto kosztuje. Nie chodzi tu już tylko i wyłącznie o samo założenie, ale jego utrzymywanie w późniejszym czasie. Dlatego wybierając ofertę instytucji pozabankowej, klient nie ma problemu z czymś, czego nie chce, a co jest mu niezbędne do otrzymania pożyczki. Nie powinna być ona jednak uzależniona od samego konta.

Czy to ma znaczenie?

Konto bez pożyczki? To normalne. Ale jakie plusy daje pożyczka z kontem?

  • Jest droższa, a trudno uznać to za korzyść,
  • Jest mniej wygodna, co również sprawia, że jest raczej trudniej i mniej przyjemnie,
  • Jest przywiązująca i wymaga kontroli i zachodu, by np. nie były naliczane dodatkowe opłaty za brak korzystania z niego

Tak więc widać, że oferty pozabankowe w tym zakresie są dużo bardziej korzystne i wpływają pozytywnie na wartość pożyczki. W ten sposób oferowana przez bank kwota maleje, a instytucje pozabankowe rośnie.