Pożyczki dla zadłużonych bez przelewania grosza – o co chodzi z przelewem weryfikacyjnym?

Home / Pożyczki dla zadłużonych bez przelewania grosza – o co chodzi z przelewem weryfikacyjnym?

komornik na końcie? Czek GIRO weryfikacją

Pożyczanie online jest o tyle łatwe, że nie trzeba wychodzić z domu, by wybrać ofertę, złożyć wniosek i otrzymać pieniądze na konto. W większości ofert firm pożyczkowych powstaje konieczność wykonania przelewu weryfikacyjnego, najczęściej na 1 grosz. Osoby, które nie mają rachunku bankowego lub z różnych przyczyn nie mogą wykonać przelewu nie pozostają bez możliwości. Niewielka liczba instytucji finansowych oferuje rozwiązanie nie wymagające przelewania grosza.

Dlaczego proces weryfikacji jest tak ważny?

Przelew weryfikacyjny pozwala potwierdzić tożsamość osoby zaciągającej zobowiązanie. Posiadając rachunek bankowy można bez problemu dokonać przelewu, dzięki któremu instytucja finansowa upewni się, że dane z dowodu osobistego wskazane w formularzu zgadzają się z tymi, które są w przelewie. Proces ten jest konieczny przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo korzystania z pożyczek pozabankowych. Według raportu Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy aż 53 proc. ankietowanych nie ufa firmom pożyczkowym.1 Potwierdzenie tożsamości ma za zadanie uniknąć sytuacji niebezpiecznych, a więc takich, w których dochodzi do wyłudzenia zobowiązania na dane innej osoby. Bezpieczeństwo zaciągania pożyczek sprawia, że zaufanie do instytucji pozabankowych rośnie.

Pożyczki dla zadłużonych bez przelewania grosza – jak wziąć?

Niektóre firmy pożyczkowe w swojej ofercie posiadają pożyczki dla zadłużonych bez przelewania grosza, a więc bez konta bankowego. Potwierdzenie tożsamości dokonywane jest przez czek GIRO. Proces ten wygląda następująco:

  • znalezienie atrakcyjnej oferty o korzystnym oprocentowaniu

  • wypełnienie wniosku na stronie wybranej instytucji finansowej

  • zatwierdzenie wniosku

  • dostarczenie do wnioskującego czeku GIRO przez kuriera (odebranie przesyłki będzie wiązało się z okazaniem dowodu tożsamości)

  • potwierdzenie swojej tożsamości poprzez okazanie czeku w oddziale Poczty Polskiej

  • odebranie pieniędzy w oddziale Poczty Polskiej.