pożyczki dla zadłużonych z komornikiem – wady i zalety

Home / pożyczki dla zadłużonych z komornikiem – wady i zalety

Pożyczki dla zadłużonych z komornikiem

Osoba zadłużona to nie tylko taka, która nie spłaca swoich zobowiązań, ale również ta, która posiada wiele aktualnych rat i pożyczek dla zadłużonych z komornikiem, ale płaci je na bieżąco. W obu przypadkach kolejne zobowiązanie może poprawić sytuację, ale również sprawić, że się ona pogorszy. Przeanalizowanie wszystkich za i przeciw przed zaciągnięciem zobowiązania pozwoli podjąć słuszną decyzję.

Zalety pożyczek ratalnych dla zadłużonych

  1. Pożyczki dla zadłużonych z komornikiem – możliwość zaciągnięcia zobowiązania przez internet jest ogromnym udogodnieniem. Nie trzeba wychodzić z domu, by wypełnić wniosek, a umowę można przeczytać na spokojnie, bez presji ze strony siedzącego naprzeciw doradcy.

  2. Minimum formalności – konieczność dostarczania niezliczonej ilości dokumentów już dawno została wyeliminowana przez firmy pożyczkowe. Opcja ta jest dostępna również dla osób posiadających zadłużenia. Nie są one dyskryminowane w żaden sposób ze względu na trudniejszą sytuację finansową.

  3. Bezpieczeństwo – firmy pożyczkowe zostały na wiele lat owiane złą sławą ze względu na nieuczciwych inwestorów, zakładających instytucje pozabankowe i oferujących niewyobrażalnie duże koszty pożyczki dla zadłużonych z komornikiem. Wejście w życie tzw. ustawy antylichwiarskiej, której głównym celem było:

„wyeliminowanie nieuczciwych praktyk stosowanych przez część firm udzielających kredytów konsumenckich, które nie muszą mieć zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) na prowadzenie działalności”.1

Wady pożyczek ratalnych dla zadłużonych

Choć dla wielu osób jest to dogodnością, która pozwala uzyskać zobowiązanie, forma zabezpieczenia w postaci oświadczenia o dochodach lub gwaranta należy do negatywnych cech pożyczek dla zadłużonych z komornikiem. Opinia ta jest jednak spowodowana niemożnością spełnienia takich warunków przez wnioskującego. Największe niebezpieczeństwo stanowi nie pożyczka dla zadłużonych z komornikiem sama w sobie, a sposób i czas jej zaciągnięcia. Wnioskowanie o pożyczkę bez możliwości jej spłaty lub w sytuacji, gdy jej cel jest zupełnie błahy i przyczyni się do jeszcze większych problemów finan

1https://rekinfinansow.pl/ustawa-antylichwiarska/